O mnie

Nazywam się Iza Patrońska. Jestem psychologiem, coachem ICC  i praktykiem HR. Posiadam doświadczenie w coachingu i doradztwie zawodowym, wsparte wieloletnim doświadczeniem w pracy w korporacji. Ciągle podnoszę  swoje kwalifikacje doskonaląc się w ramach różnych kursów.

W swojej pracy wspieram Klientów pomagając im zdefiniować i wdrożyć zmiany, których pragną w życiu zawodowym i/lub prywatnym. Współpracuję z managerami, specjalistami, absolwentami.

W zależności od indywidualnych potrzeb Klientów może to oznaczać pomoc z określeniu nowej wizji zawodowej, rozpoznaniu mocnych stron i ich pełniejszemu wykorzystaniu, odkryciu swoich aspiracji, pokierowaniu rozwojem, znalezieniu i podtrzymaniu motywacji do wdrożenia trudnej zmiany, poradzeniu sobie z obawami lub trudnymi emocjami, czasami – w zrozumieniu czego naprawdę pragną. Jak powiedział Albert Camus – „Trzeba działać, aby samego siebie poznać”.

Skończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii UW (specjalizując się w metodach diagnostycznych i psychologii pracy) oraz dwa kierunki studiów podyplomowych: z zakresu Psychologii Sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Psychologii Transportu na UW. Dzięki pierwszym studiom pogłębiłam swoje kompetencje w zakresie pracy z celem, utrzymywania długofalowej motywacji, zarządzania emocjami, w tym – radzenia sobie ze stresem, indywidualnego coachingu, dzięki drugim – poszerzyłam znajomość narzędzi psychometrycznych oraz rozwinęłam swoje kompetencje diagnostyczne.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w dużych, uznanych korporacjach, kolejno w obszarze badań rynkowych, zarządzania jakością oraz – przez prawie 10 lat – w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Praca z ludźmi okazała się moim powołaniem i pasją. Swoje kompetencje w zakresie diagnozy potencjału i doradztwa zawodowego doskonaliłam prowadząc działania w zakresie  rekrutacji i selekcji, rozwoju, zarządzania talentami, planowania kariery i sukcesji, wspierania kadry menedżerskiej w procesach zmian. Miałam możliwość uczestniczenia jak i prowadzenia wielu szkoleń z zakresu zarządzania ludźmi, skuteczności osobistej w praktyce.

Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi dobrze poznać rynek pracy oraz oczekiwania pracodawców, dynamikę przebiegu zmian organizacyjnych i emocje im towarzyszące, zdobyć szersze spojrzenie na wyzwania w pracy menedżerów, a także osób rozpoczynających swoją karierę w korporacji.

Jak pracuję

Moim celem jest dogłębne zrozumienie potrzeb Klientów. Towarzyszę Klientom w wyznaczaniu celów zgodnych z ich wartościami i w ich realizacji. Gdy cele są osiągane, satysfakcja jest ogromna, wzrasta poczucie sprawczości, pewności siebie i możliwości realizowania kolejnych ambitnych działań. Najskuteczniejszą metodą w dochodzeniu do tego, co chcemy jest działanie. W swojej pracy stawiam na działanie na bazie wewnętrznych zasobów – talentów klienta. Korzystam z różnych narzędzi pomocnych w diagnozie, aby skupić się na kluczowych talentach wspierających w rozwoju.

Dlaczego to robię?

Zostawiłam bezpieczną posadę w korporacji, aby móc pełniej realizować pasję. Decyzja nie była łatwa – wiązała się z dużą niepewnością, ale jak każda nowa przygoda okazała się fascynująca. Praca z ludźmi, pomoc i w doskonaleniu siebie od zawsze były i są moim celem. Czerpię ogromna radość z sukcesów moich Klientów, a także wspólnie z nimi każdego dnia uczę się czegoś nowego.

Zapraszam do kontaktu i ustalenia szczegółów współpracy. Istnieje również możliwość prowadzenia sesji doradztwa przez skype’a.